medziMESTSKÉ ZÁSAHY

 

Po úspešnej premiére prvého ročníka projektu KE! – Mestské zásahy Košice 2011, prichádzame s novou výzvou pod názvom medziMESTSKÉ ZÁSAHY Košice Prešov 2012, alias Vranokoňovo 2012. Tento rok teda zahŕňame do projektu okrem Košíc aj mesto Prešov, vrátane medzimestia.

 

medziMESTSKÉ ZÁSAHY sú iniciatívou kreatívnych ľudí za zveľadenie verejných priestorov. Hlavnou ideou projektu je nájsť problematické alebo nevyužité priestory a miesta, o ktorých si myslíte, že nefungujú tak, ako by mali a vy máte potrebu do nich kreatívne vstúpiť a zasiahnuť. Projekt je miestom, kde sa stretávajú viaceré záujmy: obyvateľov miest, mestských úradníkov, architektov, umelcov, odborníkov i aktivistov. Koncept Mestských zásahov je katalógom nápadov na vylepšenie života v meste.

 

Výstupom tohto projektu je samostatná publikácia a expozícia obsahujúca všetky autorské zásahy.

 

Projekt medziMESTSKÉ ZÁSAHY Košice Prešov 2012 spoluorganizujeme s hlavným organizátorom uzemneplany.sk . Na našej spoločnej internetovej stránke www.vranokonovo.sk môžete zadávať podnety na spracovanie a odovzdávať návrhy, ktoré môžu pomôcť zmeniť Vaše mesto!

 

Na diskusiu, komentovanie a dotazy k projektu môžete využiť aj stránku na FB https://www.facebook.com/zasahyinterventions , prípadne FB stránku urbaniky https://www.facebook.com/urbanika.no

 

Základné informácie k zadaniu projektu.

 

Viac o koncepte Mestské zásahy

 

zadanie história