O nás

urbanika, svieži pohľad na mesto sa zaoberá aspektami mesta, snaží sa pochopiť ho, nájsť jeho kvality a sprostredkovať tieto kvality širšej verejnosti. Naším cieľom je poukazovať, hľadať a odkrývať netušené možnosti mesta. Našou činnosťou pomáhame mestský priestor pretvárať – a to nie len vo fyzickom priestore, ale aj v mysliach ľudí.

 

Nezisková organizácia urbanika sa zrodila z potreby vytvorenia združenia, ktorého aktivity by smerovali k propagácii a priblíženiu architektúry, urbanizmu, súčasného umenia a iných foriem kultúrneho života širokej verejnosti.

 

urbanika si kladie za cieľ vzbudiť záujem obyvateľov o svoje okolie, naučiť ich chápať urbánny priestor, starať sa oň a zveľaďovať ho.
Oživiť sociálnu výmenu a vytvoriť podmienky pre komunikáciu s verejnou správou o meste a jeho verejných priestoroch, hľadať ich potenciál a identitu.
Dosahovať ciele prostredníctvom uplatňovania formátov komunikácie vo verejnom priestore  (výstavy, prezentácie, semináre, workshopy, eventy, projekty, diskusie, publikácie).

 

Sme skupina mladých ľudí vnímajúcich spoločnosť a jej potreby. Pracovne pôsobíme v oblasti architektúry, realít a mediálnej tvorby a svoje skúsenosti a kreativitu chceme využiť aj vo verejný prospech. Pretože životné prostredie sa týka nás všetkých, formuje spoločnosť a človeka po jeho hodnotovej stránke.

Sponzori urbaniky

 

S projekt

 

 

 

Triangulum

 

 

 

 

 

 

 

S projekt

Podujatie Nočné objavovanie Prešova – Premeny vody podporilo mesto Prešov sumou 2310 Eur v rámci dotácie v oblasti kultúry za rok 2022.

 

 

Hosting zadarmo od WebSupport.sk

Vlastný virtuálny server od 8,77 € od WebSupport.sk