Snažíme sa pripraviť Vám príjemné prostredie po fyzickej aj psychickej stránke. Túto jar pripravujeme krásnu voňavú záhradku plnú rôznych rastlín. Nie iba my, ale celá komunita.

KOMUNITNÁ ZÁHRADA - HLASOVANIE

 

 

Už dlhodobo sa venujeme kultivácii verejného a kultúrneho života v meste Prešov, momentálne súťažíme o pridelenie grantu v hodnote 10 000 € od Nadácie VÚB na revitalizáciu Mestskej Oázy. Náš projekt "Komunitná záhrada v Mestskej oáze" sa v hodnotení odbornej komisie dostal do úzkeho výberu najlepších projektov. Teraz nás spolu čaká druhá fáza, ktorou je verejná hlasovacia súťaž. 

 

Z tohto dôvodu by sme Vás chceli poprosiť o jeho zahlasovanie, ktoré je jednoduché a rýchle, dostupné na tomto linku:   klik https://www.vub.sk/komunitne-granty/ - klik na Projekty - PO kraj - vyberte Komunitnú záhradu - po zadaní tel.čísla Vám príde overovací kód (bezplatne), ktorý zadajte do políčka, a je to.

 

Hlasovanie na portáli je prístupné od 2. do 20. novembra. 

 

Našim cieľom je kultivovať verejný priestor parku - Mestskej oázy v centre mesta Prešov na Okružnej ulici (pod lávkou), takým spôsobom, aby každý občan či návštevník Prešova v ňom našiel svoju Oázu oddychu, relaxu i kultúrneho vyžitia, snažíme sa nadväzovať spoluprácu a nachádzať praktické riešenia.

 

V parku, do ktorého môžete kedykoľvek prísť a oddýchnuť si i Vy, zorganizovať si grilovačku, či komunitné stretko, vysadíme liečivé bylliny a kvetiny v bývalom koryte mlynského náhonu, ktoré budú symbolizovať tečúcu vodu. Byliny budú po odrastení usušené, formou manufaktúry v chránenej dielni zabalené ako produkt (čaj), zrealizujeme kultúrne podujatia, umelecké workshopy "Workspace" prostredníctvom ktorých vytvoríme funkčný mobiliár - kreatívne lavičky/stojan na bicykle/sochy a pod., ktoré doplnia a zatraktívnia širšie centrum Prešova.

 
 

Porovnanie

 

Sponzori Mestskej oázy

 

S projektTriangulum

 

sadex

 

 

zelene oazy

 

slovnaft

 

 

 

 

 

 

Partneri Mestskej oázy

 

S projekt

Hosting zadarmo od WebSupport.sk

Vlastný virtuálny server od 8,77 € od WebSupport.sk