Projekt mestská oáza je myšlienkou ako vdýchnuť verejnému mestskému priestoru život a ponúknuť obyvateľom možnosť odpočinku v príjemnom prostredí.

O PROJEKTE MESTSKÁ OÁZA

 

Myšlienka zmeny a úpravy verejného priestoru nami rezonuje už dlhšiu dobu. Vo svojej podstate bola nezisková organizácia urbanika založená s úmyslom sa práve touto témou intenzívne zaoberať. Našim prvým krokom bola spolupráca s občianskym združením UzemnePlany.sk pri projekte MedziMESTSKÉ ZÁSAHY Košice Prešov 2012. Po výstave a vydaní publikácie Vranokoňovo, sa dostávame do druhej fázy našej snahy o zmenu mestských priestorov a tou je ich fyzické uskutočnenie.

 

Po dlhšom hľadaní vhodného priestoru sme našu pozornosť sústredili na mestský pozemok na Okružnej ulici za budovou VSE, pri objekte starej vodnej elektrárni.

 

Projekt Mestská oáza má za cieľ potenciál a genius loci daného miesta zvýrazniť a ponúknuť pridanú hodnotu. Súčasný stav pozemku je len ďalšia nedefinovaná, zelená plocha na mape mesta, bez využitia, na frekventovanom mieste v centre mesta.

 

Revitalizáciu chceme naštartovať vybudovaním parku, kde vytvoríme zázemie pre oddych a voľno-časovú zónu pre jeho návštevníkov. V druhej etape sa pustíme do skultúrnenia hornej časti pozemku. Námestie okrem praktickej využiteľnosti na rôzne funkcie, vyzdvihne aj dôležitosť objektu technickej pamiatky historicky prvej elektrárne v Prešove.

 

Sponzori Mestskej oázy

 

S projektTriangulum

 

sadex

 

 

zelene oazy

 

slovnaft

 

 

 

 

 

 

Partneri Mestskej oázy

 

S projekt

Hosting zadarmo od WebSupport.sk

Vlastný virtuálny server od 8,77 € od WebSupport.sk